طراحی لوگوی امبلم

لوگو امبلم چیست؟

امبلم نمادی است که ایده های مورد نظر و ارزش های مشترک را منتقل کرده و حضور شما را در یک صنعت خاص نشان می دهد. هدف از طراحی لوگو امبلم افزایش فروش نیست ،در واقع نقش لوگوها ارتقا عملکرد برند و شرکت است .و با این وجود می توانید به گونه ای موثر از لوگو امبلم استفاده نمایید تا از میان رقبای خود نظر مخاطبین را جلب کنید.

کاربرد لوگوی امبلم

برای اینکه کارایی برندینگ شرکت خود را به حداکثر برسانید، بهتراست قبل از طراحی لوگو امبلم برای شرکت یا برند شخصی خود، به جایی که قرار است آن امبلم را نشان دهید یا مخاطبی که قصد دارید روی افکار او تاثیر بگذارید؛ فکر کنید.
طراحی لوگو مصالح شهر

ویژگی های یک لوگو امبلم حرفه ای

انعطاف پذیری کم از دیدگاه یک طراح ، میتواند ویزگی یک لوگو امبلم باشد.حذف فونت یا هر مولفه دیگر به راحتی می تواند به لوگوی شما آسیب بزند. پس مهم است که در طراحی لوگوی امبلم نهایت دقت به خرج داده شود.

لوگو امبلم با لوگو ترکیبی چه فرقی دارد؟

استفاده از مسکات در لوگوهای امبلم به سختی دیده میشود. زیرا اکثر تصاویر لوگو امبلم بیشتر نمادین و سمبولیک هستند. لوگو امبلم تصویری است که با فریم یا قابی محصورشده است . که بیشتر اوقات نیز در حاشیه همین فریم لوگو تایپ دیده می شود. تصاویر در لوگو ترکیبی ، اغلب به صورت یکپارچه با متن ترکیب میشود.  چرا لوگو امبلم را انتخاب کنیم؟ لوگو امبلم دارای ویژگی‌‌های منحصربه‌‌فردی است که باعث می‌شود برخی کاربران آن را برای معرفی و شناساندن برندشان انتخاب کنند. ویژگی‌‌های این سبک لوگو عبارت است از:
  • نشان دادن تصویری برجسته و معتبر از برند
  • قرار دادن اِلمان‌های سنتی و مدرن در کنار هم
  • ایجاد حس یگانگی در مشتریان با برند شما
  • اعتبار دادن به کسب و کارتان و نشان دادن برندی باسابقه زیاد
با در نظر گرفتن قدرت درک مخاطب باید لوگوی شما تا حدودی سادگی را رعایت کرده باشد. چرا که پیچیدگی زیاد باعث سردرگمی مخاطب می‌شود. یکی از اصول طراحی لوگو امبلم  استفاده از فونت‌های خوانا و ساده است برای مثال فونت‌‌هایی که شباهت زیادی به فونت‌ دست‌‌‌نویس دارند، برای این سبک طراحی لوگو مناسب نیست. امبلم سنتی ترین شکل از لوگویی است که می توانید داشته باشید. سبک این نوع لوگو از سال های خیلی دور بوجود آمده است؛ و شاید به این خاطر است که لوگو امبلم در نماپردازی سنت و میراث بسیار موثر است. اگر بر این باور هستید که لوگو امبلم می تواند در انتقال تاریخچه برند شما موثر باشد پس برای طراحی آن از فردی ماهر و مجرب کمک بگیرید. و به خاطر داشته باشید که طراحی یک لوگو امبلم به دلیل پیچیدگی زیادمی تواند مشکل باشد و از این رو باید طراحی آن را به یک تیم برتر طراحی بسپارید.
5/5 - (289 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *